• Jak obliczyć obszar mapy do celów projektowych?


  Mapa do celów projektowych przedstawia teren zawarty w granicach obszaru inwestycji wraz z dodatkowym pasem terenu o szerokości co najmniej 30 metrów . Treść mapy do celów projektowych prócz elementów mapy zasadniczej zawiera wszystkie inne szczegóły wskazane przez projektanta.

 • Jak się dowiedzieć czy na działce można wybudować jakiś budynek i co zrobić jeśli można?


  Należy udać się do właściwego urzędu miasta, gminy do wydziału Planowania przestrzennego i wziąć wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla przedmiotowej działki. W razie braku planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru należy złożyć do tego samego wydziału wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Jeśli działka jest przeznaczona do zabudowy należy przyjść do firmy geodezyjnej GeoPON lub innej i wynająć geodetę na sporządzenie mapy do celów projektowych. Więcej informacji uzyskają Państwo po przyjściu z takim planem.

 • Jak wygląda proces budowy?


  Jeśli działka jest budowlana należy wykonać następujące czynności: 1. Znaleźć biuro projektowe na wykonanie projektu domu 2. Samemu lub przez biuro wynająć geodetę na sporządzenie mapy do celów projektowych 3. Uzyskać pozwolenie na budowę w odpowiednim wydziale architektury Starostwa powiatowego 4. Wynająć budowlańców 5. Zatrudnić geodetę na wytyczenie budynku w terenie 6. Budowa 7. Odbiór budynku musi być poprzedzony inwentaryzacją powykonawczą budynku wraz z przyłączami wykonaną przez geodetę. Jeśli więc planujesz budowę zatrudnij od samego początku firmę GeoPON lub inną a usługi będą w atrakcyjniejszych cenach

Szybka nawigacja

O nas

 • Firma GeoPON powstała przy pomocy środków UE z programu: "Jurajskie Perspektywy" – założenia i cele firmy spotkały się z pozytywnym przyjęciem oraz dużym poparciem co umożliwiło jej powstanie.


  WYKONUJEMY:
  Podziały działek
  Wznowienia granic i rozgraniczenia
  Tyczenie obiektów, 
  Inwentaryzacje powykonawcze
  Mapy do celów projektowych i inne
  Zarządzanie i Pośrednictwo Nieruchomościami
  " Usługi geodezyjne Zawiercie Geodeta Zawiercie Geodezja Zawiercie zarządzanie pośrednictwo "

Szybki kontakt

 • biuro@geopon.pl
 • 503-644-336
 • Równa 17/7, 42-400 Zawiercie
 • Czynne od 8:00 do 16:00

© 2013 GeoPon. - All Rights Reserved. Wykonanie 2px.pl